Menu
Live-score
Holdnyt 16. februar kl. 15:35
Nyt trænerteam til senior Bjæverskov Fodbold kan med glæde præsenterer et nyt trænerteam til klubbens 2. senior. Ny træner bliver Morten Rasmussen og Tino Rugaard bliver assistent.
Klubbens DBU hjemmekampe
Februar 2018
27.
tirsdag
17.20
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 8
Borup Stadion, kunstgræs
AIK 65 Strøby Fodbold
Borup Stadion, kunstgræs
Marts 2018
3.
lørdag
09.00
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U13
U13 drenge (05) håndboldsmål C Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
Bramsnæs FB
Roskilde-hallerne HAL C2
3.
lørdag
10.00
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U13
U13 drenge (05) håndboldsmål C Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
Jernløse/Undløse
Roskilde-hallerne HAL C2
3.
lørdag
13.18
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 13
Kunst, Valby IP, tribunen
Ringsted IF
Kunst, Valby IP, tribunen
3.
lørdag
14.12
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 13
Kunst, Valby IP, tribunen
Ishøj IF
Kunst, Valby IP, tribunen
4.
søndag
10.30
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Borup Stadion, kunstgræs
Herfølge BK
Borup Stadion, kunstgræs
4.
søndag
10.30
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 8
Borup Stadion, kunstgræs
Nykøbing FC
Borup Stadion, kunstgræs
4.
søndag
14.24
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Kvinder
U15
U15 piger (03) håndboldsmål B Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
Tune IF (2)
Roskilde-hallerne HAL C2
4.
søndag
15.12
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Kvinder
U15
U15 piger (03) håndboldsmål B Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
Tune IF (1)
Roskilde-hallerne HAL C2
4.
søndag
15.30
IF Frem Bjæverskov Fodbold (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12
Lejrehallen Kunstbanen
FC Lejre
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
16.30
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Borup Stadion, kunstgræs
Ejby IF Fodbold
Borup Stadion, kunstgræs
4.
søndag
16.42
IF Frem Bjæverskov Fodbold (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12
Lejrehallen Kunstbanen
Køge BK
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
17.54
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Slangerup & Omegn IF (1)
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
søndag
18.42
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Slangerup & Omegn IF (2)
Roskilde-hallerne HAL D1
10.
lørdag
11.48
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge (06) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Meda • Pulje 2
Strøby-hallen
Gyrstinge IF
Strøby-hallen
10.
lørdag
12.24
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge (06) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Meda • Pulje 2
Strøby-hallen
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
Strøby-hallen
11.
søndag
10.30
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Borup Stadion, kunstgræs
Vordingborg IF
Borup Stadion, kunstgræs
11.
søndag
13.48
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Vallensbæk IF
Faxe Ladeplads Stadion
11.
søndag
14.24
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Faxe BK
Faxe Ladeplads Stadion
11.
søndag
15.36
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Herlufsholm GF
Faxe Ladeplads Stadion
11.
søndag
16.30
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Borup Stadion, kunstgræs
Haslev FC
Borup Stadion, kunstgræs
11.
søndag
16.48
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Ringsted IF (1)
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
13.00
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
13.36
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Faxe BK
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
14.00
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Faxe BK
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
14.48
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Suså IF
Faxe Ladeplads Stadion
21.
onsdag
17.25
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Borup Stadion, kunstgræs
Slagelse B&I
Borup Stadion, kunstgræs
Klubbens DBU Udebanekampe
Marts 2018
3.
lørdag
09.24
Faxe BK
Herrer
U13
U13 drenge (05) håndboldsmål C Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Roskilde-hallerne HAL C2
3.
lørdag
10.24
Sct. Jørgens IF
Herrer
U13
U13 drenge (05) håndboldsmål C Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Roskilde-hallerne HAL C2
3.
lørdag
13.00
Hellas
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 13
Kunst, Valby IP, tribunen
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1)
Kunst, Valby IP, tribunen
3.
lørdag
13.54
BK Frem
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 13
Kunst, Valby IP, tribunen
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1)
Kunst, Valby IP, tribunen
4.
søndag
14.48
Tuse IF
Kvinder
U15
U15 piger (03) håndboldsmål B Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Roskilde-hallerne HAL C2
4.
søndag
15.36
Albertslund BS 72
Kvinder
U15
U15 piger (03) håndboldsmål B Final Indoor • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL C2
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Roskilde-hallerne HAL C2
4.
søndag
15.48
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12
Lejrehallen Kunstbanen
IF Frem Bjæverskov Fodbold (2)
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
16.06
Greve Fodbold
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 9 • Pulje 12
Lejrehallen Kunstbanen
IF Frem Bjæverskov Fodbold (2)
Lejrehallen Kunstbanen
4.
søndag
18.18
Store Heddinge BK
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
søndag
19.06
Jernløse BK
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (02) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Roskilde-hallerne HAL D1
10.
lørdag
09.00
Herfølge BK
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 8
Herfølge Stadion
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Herfølge Stadion
10.
lørdag
11.12
Ringsted IF
Herrer
U12
U12 drenge (06) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Meda • Pulje 2
Strøby-hallen
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Strøby-hallen
10.
lørdag
12.48
Stenlille IF
Herrer
U12
U12 drenge (06) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Meda • Pulje 2
Strøby-hallen
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Strøby-hallen
11.
søndag
10.30
Solrød FC
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 8
Solrød Idrætscenter
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Solrød Idrætscenter
11.
søndag
13.12
Herlufsholm GF
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Bjæverskov IF "Frem"
Faxe Ladeplads Stadion
11.
søndag
14.00
B. 73, Slagelse
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 4
Stadion Vest Kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Stadion Vest Kunstgræs
11.
søndag
14.48
Karrebæk IF
Herrer
U12
U12 drenge (06) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Bjæverskov IF "Frem"
Faxe Ladeplads Stadion
11.
søndag
15.00
Faxe BK
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Faxe Ladeplads Stadion
11.
søndag
16.12
Ejby IF Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge (06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
10.30
Strøby AIK 65
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 8
Strøbyhallen Kunstgræs
IF Frem Bjæverskov Fodbold
Strøbyhallen Kunstgræs
17.
lørdag
13.00
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
13.24
Præstø IF
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
14.12
Præstø IF
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Faxe Ladeplads Stadion
17.
lørdag
14.24
Suså IF
Herrer
U11
U11 drenge(07) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Faxe Ladeplads Stadion
18.
søndag
14.00
Borup IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Borup Stadion, kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Borup Stadion, kunstgræs
23.
fredag
18.00
Ringsted IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1-2 (04) VinterBOLD • Pulje 4
Ringsted Stadion
Bjæverskov IF "Frem"
Ringsted Stadion
24.
lørdag
11.15
Nykøbing FC
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 8
NFC Anlæg Nord
IF Frem Bjæverskov Fodbold
NFC Anlæg Nord

Tøjsponsorer

Skiltesponsorer

Tøj- og boldleverandør