Menu
Klubnyt 01. februar kl. 22:33
Mindeord Det er med stor sorg, at vi i Bjæverskov Fodbold har modtaget beskeden om Ole Schmidts død.
Klubbens DBU hjemmekampe
Februar 2016
14.
søndag
10.00
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3-4 • Pulje 7
Borup Stadion, kunstgræs
B. 73, Slagelse
Borup Stadion, kunstgræs
28.
søndag
12.20
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 7
Rønnedehallen
Faxe Ladeplads IF (2)
Rønnedehallen
28.
søndag
12.30
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 6
Tune Hallen
Borup IF
Tune Hallen
28.
søndag
12.40
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Tune Hallen
Tune IF (2)
Tune Hallen
28.
søndag
13.10
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 7
Rønnedehallen
IF Svend Gønge
Rønnedehallen
28.
søndag
13.20
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Tune Hallen
Skensved IF
Tune Hallen
28.
søndag
13.40
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 6
Tune Hallen
Udehold
Tune Hallen
28.
søndag
14.20
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Tune Hallen
FC Lejre
Tune Hallen
28.
søndag
15.00
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Tune Hallen
Tune IF (1)
Tune Hallen
28.
søndag
15.43
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U17
U17 Drenge Futsal Final Indoor B (99-00) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
Jernløse BK
Roskilde-hallerne HAL B
28.
søndag
17.14
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U17
U17 Drenge Futsal Final Indoor B (99-00) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
Tårnborg IF
Roskilde-hallerne HAL B
Marts 2016
5.
lørdag
12.00
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 3
Borup Stadion, kunstgræs
LSF (1)
Borup Stadion, kunstgræs
5.
lørdag
12.50
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 3
Borup Stadion, kunstgræs
Næstved I.F.
Borup Stadion, kunstgræs
6.
søndag
10.00
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge C (04) 8M • Pulje 1
Borup Stadion, kunstgræs
AIK 65 Strøby Fodbold
Borup Stadion, kunstgræs
6.
søndag
10.00
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 1-2 • Pulje 6
Borup Stadion, kunstgræs
Lynge-Broby IF
Borup Stadion, kunstgræs
9.
onsdag
17.15
Bjæverskov IF "Frem"
Herrer
U12
VinterBold U12 Drenge C (04) 8M • Pulje 1
Borup Stadion, kunstgræs
Fårevejle BK
Borup Stadion, kunstgræs
Klubbens DBU Udebanekampe
Februar 2016
28.
søndag
11.00
Benløse IF
Herrer
U14
VinterBOLD U-14 drenge 3-4 • Pulje 7
Ringsted Stadion Kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Ringsted Stadion Kunstgræs
28.
søndag
12.40
Karrebæk IF (2)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 7
Rønnedehallen
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Rønnedehallen
28.
søndag
12.50
Faxe Ladeplads IF (1)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 6
Tune Hallen
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Tune Hallen
28.
søndag
13.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Tune Hallen
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Tune Hallen
28.
søndag
13.10
Karrebæk IF (1)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 6
Tune Hallen
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Tune Hallen
28.
søndag
13.30
Solrød FC (2)
Herrer
U12
U12 drenge (04) inde/7-mandsmål C - Medaljestævne • Pulje 7
Rønnedehallen
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Rønnedehallen
28.
søndag
13.40
Hvalsø IF
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Tune Hallen
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Tune Hallen
28.
søndag
14.40
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Tune Hallen
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Tune Hallen
28.
søndag
15.20
Rishøj Boldklub
Herrer
U10
U10 drenge(06) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Tune Hallen
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Tune Hallen
28.
søndag
16.09
Ørslev GIF (V)
Herrer
U17
U17 Drenge Futsal Final Indoor B (99-00) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
Bjæverskov IF "Frem"
Roskilde-hallerne HAL B
28.
søndag
16.35
BSF
Herrer
U17
U17 Drenge Futsal Final Indoor B (99-00) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL B
Bjæverskov IF "Frem"
Roskilde-hallerne HAL B
Marts 2016
5.
lørdag
12.25
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge B (06) 5M Stævne • Pulje 3
Borup Stadion, kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Borup Stadion, kunstgræs
5.
lørdag
12.30
Viby IF
Herrer
U17
VinterBOLD U-17 drenge 1-2 • Pulje 6
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
5.
lørdag
14.00
Viby IF
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6.
søndag
16.15
Taastrup FC
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 5
Nyhøj Idrætsanlæg - Kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Nyhøj Idrætsanlæg - Kunstgræs
8.
tirsdag
20.00
Greve Fodbold
Herrer
U15
VinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 5
Borup Stadion, kunstgræs
Bjæverskov IF "Frem"
Borup Stadion, kunstgræs